Yeni sezona transfer: Meksika Dalgası

23 Mart 2020
Yeni sezona transfer: Meksika Dalgası

Faraway tasarımları ile moda dünyasında farklı kültürlerin etnik ve kültürel öğelerini post modern yorumlama şekliyle dikkat çekmeye devam ediyor. Marka, ilkbahar-yaz koleksiyonunda Meksika’nın ikonik renk ve simgelerini Mexicali Frangipani koleksiyonunda moda severlerle buluşturuyor.

Faraway yaz koleksiyonunda Meksika sanat ve kültürünün en çok kullanılan renklerinden olan kırmızı, yeşil, sarı ve yeşilin farklı tonlarını birleştiriyor. Meksika’nın Baja Hoodie’lerinden ilham alan Tula Hoodie ve Tulum Hoodie elbiseden, üzeri kaktüs işlemeli ya da fırfır detaylı triko elbiselerine, sade kumaşların sıcak Meksika akşamına kattığı ahenkten, uzun elbiselerin vücut hatlarını saran yapısıyla teatral duruşuna kadar birçok ayrıntıyı barındırıyor. Safari, sahil ve egzotik bir akşamın ruhunu yansıtan kültürel estetik algıyı yenileyen 2020 ilkbahar-yaz koleksiyonu uzaklıkları kat ederek Türkiye’de modaya yeni bir ruh ve soluk getiriyor.

Festival Kafası

Son dönemin en büyük trendi olan, şehir ve teknolojiden uzak festival kafasında, kişinin özgür ruhu uyanıyor, herkes istediği gibi olgun kişiliğine doğru yolculuk yapılıyor. Faraway, kotondan ürettiği panço ve kaftan modellerinde gösteriş değil özüne inenlere davetkar bir alternatif sunuyor. Vücudu saran kaktüs işlemeli ve etnik şeritli elbiseler ise tüm özgürlüğün içinde kadınsılık arayan seferilerin tercihi olmaya hazırlanıyor.

Çisil Çisil Ferahlama

Ilık yaz akşamlarından sıcak güney sahillerine, Faraway tiril tiril trikolar, koton güpür üst ve elbiseleri, keten sıcak yaz parçaları ve hava alan tasarımlarla sezona ferahlık getiriyor. Keten ve pamuk gibi doğal kumaşların hakimiyetinde seyir alan koleksiyon, yaz tatillerinde modaya renk vererek yazın hareketli stiline tat katıyor.

Markaya FarawayBebek mağaza, Beymen mağazalardan ve beymen.com’dan ulaşılabiliyor.

Faraway Hakkında:

Kumaşlarla ve kıyafetlerle dolu bir dünyanın içine doğan Ayşe Boyner, İtalyan Ortaokulu’nu bitirdikten sonra eğitim için bir süre İsviçre’de bulundu. Kanada’da McGill Üniversitesi’ni bitirdikten sonra aile mesleğini yapmak üzere Türkiye’ye döndü. Çocukluğu boyunca modaya dair tüm iş kollarını gören ve deneyimleyen isim, Altınyıldız, Beymen ve Boyner’de farklı pozisyonlarda yer alarak sektörde geniş bir deneyim birikimine sahip oluyor. Beymen’e yıllarca yurtdışı satın alma yaparak, tüketici ile trendleri analiz etmeyi öğrenen Ayşe Boyner, Boyner Mağazacılık için yarattığı genç marka küratörlüğü, eski sezon ile modern kalınan görsel mağazacılık deneyimleriyle başarılı işlere imza atmanın ardından şimdi sadece kendi markası için çalışıyor. Ayşe Boyner’in, 2019 yılında deneyim ve birikimi ile kurduğu Faraway markası çatısı altında, demokratik ve sezonsuz moda anlayışı buluşuyor.

Faraway uzak coğrafyaların, eskimeyen zamanların, özgür doğanın ruhunu taşıyan parçalarla, çabasız şıklığa övgü kuşağı olarak ilhamını bambaşka iklimlerin sıcak tonlarından, zamanın en zarif yansımalarından, eşsiz kültürlerin hayran bırakan ritüellerinden alıyor. Bazen ise sade bir ruh halinden ilham alan marka, koleksiyonlarının her parçasında kendine özgü detaylarıyla farklı kültürleri postmodern bir çizgi ile betimliyor.

Aktüel İntermedya / MODA

Bir önceki yazımız olan LOIE’NİN YEPYENİ SNEAKER’LARI BAHAR KOMBİNLERİNİZİ TAMAMLAYACAK başlıklı makalemizde ayakkabı, Loie ve sneaker hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN