Sony CineAlta ürünü VENICE’e Full Frame görüntü yakalama özelliği ekliyor

Sony, film yapımcılarının ve profesyonel prodüksiyoncuların görüşleri doğrultusunda kullanıma sunduğu en son CineAlta ürünü VENICE’e Full Frame görüntü yakalama özelliği ekleneceğini duyurmaktan gurur duyar

Bydgoszcz, Polonya – 15 KasımYeni nesil CineAlta film kamerası VENICE‘in başarılı lansmanının ve kameranın piyasaya çıkışı üzerine film yapımcılarıyla kapsamlı görüş alışverişlerinin ardından yoğun taleplere yanıt veren Sony, VENICE’in ilk teslim edileceği döneme yetişecek şekilde Şubat 2018’de, ilk günden itibaren Full Frame görüntü yakalama özelliğini kameraya ekliyor.

Bu özellik film yapımcılarının, Sony’nin yerleşik 16 bit alım formatı X-OCN[i]‘de 24×36 mm Full Frame 6K kayıt özelliğini kullanarak VENICE’in potansiyelinden tam olarak yararlanabilmesini sağlıyor. Sony, Full Frame görüntü yakalama özelliğine ek olarak, ilerideki ürün yazılımı yükseltmelerinde uygulanması düşünülen özellikler için kapsamlı bir yol haritası planlıyor.

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa Yayıncılık ve Sinematografi Bölümü Teknik Satışlar Başkanı Claus Pfeifer konu hakkında şunları söyledi: “Sony’nin geliştirdiği VENICE film kamerası platformu; dinamik aralık, renk işleme ve büyük formatlı en boy oranı özgürlüğünü içeren önemli alanlarda görüntü yakalama kapasitesini daha da geliştirerek film sektörüne gösterdiğimiz bağlılığı temsil ediyor. VENICE, Yönetmenlerin ve Görüntü Yönetmenlerinin vizyonlarını ekrana taşımasını destekleyen araçlar geliştirmeye ne kadar önem verdiğimizi gösteriyor. Bu duyuru, dünyanın dört yanındaki film yapımcılarıyla olan sağlam ilişkimizi yansıtıyor ve film yapımcılarının Her Karede Duygu oluşturabilmelerini sağlıyor.”

 

Aktüel İntermedya / TEKNOLOJİ

 

You may also like

Popular News