Ölen Müslüman Olunca Dünya Kunduz’daki Katliama Sessiz Kaldı

8 Nisan 2018
Ölen Müslüman Olunca Dünya Kunduz’daki Katliama Sessiz Kaldı

ABD’nin kontrolündeki kukla Afganistan Hava Kuvvetleri’nin düzenlediği hava saldırısında bir medresedeki çoğunluğu çocuk yaklaşık 100 sivilin katledilmesine, Avrupa ve Batı kamuoyu sessiz kaldı.

TSK ve ÖSO’nun Zeytin Dalı harekatında olmayan hastane bombalaması üzerinden ‘sivillerin öldürüldüğü’ yalanını gündeme getiren Batı’nın Afganistan’da gencecik bedenlerin hayatını kaybettiği ABD ve kukla Afgan hükümeti ortak katliamını görmezden geldi. Katliamda hayatını kaybeden çocuklar için bölgede toplu cenaze töreni düzenlenirken, evlatlarını kaybeden Afgan köylülerin feryadı yürek burktu.

ABD desteğindeki Afgan Hava Kuvvetleri’ne ait uçak, Daşti Arçi ilçesindeki bir medreseyi hafızlık töreni sırasında bombalamış, bu sırada, medresede hafızlık icazet törenine katılan ve yaşların 10-12 arasında değişen yaklaşık çocukların da aralarında bulunduğu yaklaşık 100’ün üzerinde sivil hayatını kaybetmişti. (haksöz Haber)

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

Bir önceki yazımız olan Doğu Guta'da Kimyasal Saldırı başlıklı makalemizde Doğu Guta, İran ve Kimyasal Saldırı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN