İşgal Güçleri Batı Yaka’da Yaptığı Baskınlarda Terör Estirdi

Filistin halkını sindirmek için baskın ve operasyonlarına devam eden işgal güçleri bugün (19 Mayıs Cuma) sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın El-Halil ve Nablus şehirlerinde düzenlediği baskınlarda aralarında ilk yardım çalışanının da olduğu birkaç kişiyi tutukladılar ve araçlarına da el koydular.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin El-Halil muhabiri verdiği bilgide, işgal güçlerinin şehirde düzenledikleri baskınlarda Suhayb Ebu Hüseyin, Yusuf Amr ve eski esir İsa El-Ca’beri’yi tutukladıklarını, El-Ca’beri’nin aracına da el koyduklarını belirtti.
Bugün sabaha doğru El-Halil şehrinin kuzeyine düşen Beyt Ummer’in batısındaki Safa bölgesinde eski esirin evine baskın yapan işgal güçleri esirin oğlunu tutukladılar.
Filistin Enformasyon Merkezi’nin muhabiri, işgal güçlerinin baskın yaptıkları Bessam Munir Rıdvan’ın evinde terör estirerek arama yaptıktan sonra oğlu eski esir Usame’yi tutukladıklarını ifade etti.
İşgal güçleri bugün ayrıca Nablus’un güneyinde bulunan Akraba belediyesinde ilk yardım ekibi görevlisi olan Yusuf Musa’yı tutuklayıp aracına da el koydular.
Yusuf Musa, Mutaz Beni Şemse’nin dün işgal güçleri tarafından şehit edilmesine tanıklık etmiş ve aracıyla olay yerinde bulunmuştu.
Diğer taraftan bugün sabah Nablus’ta Velid Şirketini basan işgal güçleri, şirket sahibini tutuklarken, şirkete ait bir otobüse de el koydular.
İşgal güçleri, şirket sahibinin gösterilere katılmak için Filistinlileri taşıdığını iddia etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News