Hamas Heyeti Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn’la Görüştü ​

12 Nisan 2018
Hamas Heyeti Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn’la Görüştü ​

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi İzzet Er-Reşak başkanlığında bir heyet, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile bölgedeki gelişmeleri ve Filistin davasıyla ilgili konuları görüştü.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne bu akşam (11 Nisan Çarşamba) ulaşan bildiriye göre, Hamas heyetinde İzzet Er-Reşak’ın yanında Hamas liderlerinden Usame Hamdan, hareketin Lübnan temsilcisi Ali Bereke ve Lübnan’daki siyasi sorumlusu Ahmed Abdülhadi yer aldı.

İzzet Er-Reşak başkanlığındaki Hamas heyetinin Mişel Avn’a Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye’nin selamlarını ilettiği, Filistin davasına ve özellikle de Kudüs konusuna ve dönüş hakkına verdiği destek nedeniyle Lübnan Cumhurbaşkanı’na teşekkür ettiği bildirildi.

Görüşmede Er-Reşak’ın Avn’a Filistin sahasındaki son gelişmelerle ilgili bilgi verdiği, Filistin davasına yönelik Amerikan ve İsrail komploları ile Yüzyılın Anlaşması projesine değindiği belirtildi.

Hamas’ın Yüzyılın Anlaşması projesini reddettiğini bir kez daha dile getiren Er-Reşak, Arap Zirvesi’nden Amerika’nın bu projesini reddetmesini ve Filistin halkının direnişine destek vermesini istedi.

Er-Reşak, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün En-Nekbe’nin yıldönümünde Trump’ın projesine cevap olduğunu ve Hamas’ın uzlaşı anlaşmalarına bağlı olduğunu bildirdi.

 

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

Bir önceki yazımız olan Ölen Müslüman Olunca Dünya Kunduz’daki Katliama Sessiz Kaldı başlıklı makalemizde Afganistan, Kunduz ve Kuran Kursu Saldırısı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN