Halojen farlarınızı full lede çeviriyoruz

Halojen Farlarınız mı var ? İstanbul’da mısınız ? Halil Karabal Gsm + Watsap : 0 532 525 94 96 çağırın gelsin. Siz işinizi yaparken değiştirsin. Evinizde yemeğinizi yerken değiştirsin. Merak etmeyin ucuz ve güvenilir. Aktüel İntermedya olarak biz memnun kaldık. Sizlerinde memnun kalacağına eminiz. 81 ile kargo teslimi yapılır.

Highled aydınlatma Ledler1. kalite arıza lambası yakmaz ve 8000 lümendir. Tüm otomobil, motorsiklet, kamyon, kamyonet ve tırlar için uygundur.

Özellikle kış aylarıyla birlikte sürücüler günlük işe gidip-gelme sürüşlerinde daha fazla karanlık sürüş koşullarına maruz kalıyor. Ancak sürücülerinin karanlıkla ilgili herhangi bir endişe duyması gerekmiyor.

Akıllı far teknolojilerinin tüm çeşitlerini çeşitli modellerinde müşterilerinin kullanımına sunuyoruz. Normalde çok daha pahalı premium sınıf araçlarda bulunan, Eco LED, Tam LED, IntelliLux LED Far teknolojileri, sayemizde daha geniş kitlelere ulaşıyor. Böylelikle üst sınıf teknolojieri  kendi müşterilerimizin kullanımına sunma geleneğini sürdürüyoruz.

LED FAR AMPULÜ MONTAJI NASIL YAPILIR?

Öncelikle aracınızın kısa, uzun ve sis farı ampul tiplerini (H7, H1, H4 vs) tespit etmelisiniz. Bunun için telefon veya mesaj ile Halil Karabal’dan destek alabilirsiniz. Yada aracınızın kitapçığından ampul tiplerini kontrol edebilirsiniz. 

İlk önce far kapağını açınız. Farklı marka ve model araçlarda ampul sabitleme sistemi farklı olabilir. Bazı araçlarda telli kıskaç şeklinde ampul sabitlenirken, bazılarında çevirmeli tip contalı ampul (HB3, H11vs) kullanılır. Bazı yeni nesil araçlarda geçmeli yada aparatlı sistemler de kullanılmaktadır.

Aracınızın orijinal halojen ampulünü sökünüz. Almış olduğunuz led ampulün halojen ampulü çıkardığınız yöntem ile geri yerine takınız.

Kullanılacak olan LED ampul boyutlarının aracınızın far arkası boşluğuna sığacağından emin olunuz. Led ampullerde fan çıkıntısı olduğundan bazı araçların far yuvasına sığmayabilir yada far toz kapağı kapanmayabilir. Bu nedenle aldığınız ampulün boyutlarını kontrol ederek sipariş vermelisiniz. 

H7, H4, H1 vs. ampul kullanılan araçlarda önce led ampul şapkasını aracınızın farına sabitleyiniz, sonra şapka ortasındaki delikten led ampul gövdesini takıp çevirerek sabitleyiniz. Gerekiyorsa led ampul sabitleme aparatı kullanmalısınız. Çeşitleri firmamızda mevcuttur ( Jetta, astra, i30, megane vb. araçlarda gerekebilir)

Honda, hyundai, toyota gibi araçlarda genellikle H11, HB3, HB4 , H8, H27 gibi contalı ve çevir tak şeklinde ampuller kullanılmaktadır. Bu tür led ampuller aracınızın orijinal halojen ampulü gibi tınakları yuvaya doğru şekilde oturtulup, çevrilerek sabitlenir. 

Led ampul kısa, uzun veya sis farı yuvasına sabitlendikten sonra, led ampul soketi aracınızın orijinal soketine takılır. Elektrik bağlantısı tamamlanmış olur.

Led ampulleri takarken aracınızın kontağının ve farlarının kapalı olmasına dikkat ediniz. Ampul montajı tamamlandıktan sonra farları açınız. Eğer yanmayan ampul var ise soketini ters çevirip tekrar takınız. Bazı üreticiler LED ampullerde artı eksi yön kullanmaktadır, bazı led ampuller yönsüzdür. Bunu deneyerek görebilirsiniz. Ters takılmasının aracınıza ve led ampule bir zararı yoktur.

İşlem tamamlandıktan sonra far kapağını kapatınız. Aracınızı çalıştırınız. Ekranda ampul arıza uyarısı olup olmadığını kontrol ediniz.

Eğer aracınız arıza uyarısı veriyor ise daha güçlü canbus özellikli led ampul kullanmanız tavsiye edilir. Bazı araçlarda arıza uyarısını söndürmek için ilave canbus aparatı kullanmak gerekebilir. Bu tarz dekoder ürünler firmamızda mevcuttur. Bilgi alabilirsiniz. 

Led ampullerin ışık veren çipleri sağa ve sola bakacak şekilde yönünün ayarlanması tavsiye edilir. Bu şekilde far reflektöründen maksimum yansıma sağlanır.

Led ampul takıldıktan sonra far ayarı gerekmez. Kalitesi led ampuller far ayarı tutmaz, ışığı dağıtır, yola ışık vermez, karşıdan gelen sürücünün gözünü kamaştırır. Bu nedenle düzgün odaklama yapabilen kaliteli led ampuller kullanmanızı tavsiye ederiz.

Led ampuller TÜV muayeneden kusursuz olarak geçmektedir.

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

Ayrıca Kontrol Et

ŠKODA AUTO Başarıyla Kapattığı İlk Çeyrek Raporunu Açıkladı

ŠKODA AUTO müşterilerine global teslimatlarını 2020’ye göre 2021’in ilk üç ayında yüzde 7.2 artırdı. Bununla …