Exquise Sonbahar/Kış 2018 koleksiyon defilesi

9 Nisan 2018
Exquise Sonbahar/Kış 2018 koleksiyon defilesi

Exquise Sonbahar/Kış 2018 koleksiyon defilesi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 11. sezonu kapsamında gerçekleşti.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul podyumunda ilk kez yer alan Exquise’in Urban Jungle isimli Sonbahar / Kış 2018 koleksiyonu, kadınların şehirli hayatlar yaşarken bireyselleşme çabasından yola çıkıyor ve bu süreçte tercih ettikleri renkleri, dokuları, kombinasyonları ve aksesuarları bir çeşitlilik olarak önümüze seriyor.

Koleksiyonda yer alan parçalar, tüm sezonlarda olduğu gibi bu sezonda da bilinçli ya da içgüdüsel alternatif yollar arayan ve tempolu hayatın ritmini tutan kadınlara hitap ediyor. Müzik dinlemek, dans etmek, yeni lezzetler keşfetmek için dünyanın bir ucundan diğerine gitmeye üşenmeyen modern kadınlar için, entelektüel ve hayatla flört etmeyi seven stiller yaratıyor.

Vintage silüetlerden zamansız kostümlere dönüşen Exquise Sonbahar / Kış 2018koleksiyonunda ağırlıklı olarak faux fur yaka ve manşetler, yün paltolar, kalem etekler, şifon elbiseler ve dantel bluzlar yer alıyor. Cesaretini feminenliğinden alan koleksiyonun cool duruşunu şaşırtıcı detaylar tamamlıyor. İlk kez klasik takımların da yer almaya başladığı koleksiyonda ufak aksesuar değişiklikleriyle günden geceye geçen kombinasyonlar yaratmak mümkün.

Işıltılı kumaşlarla hareketlenen tasarımlarda el işlemesi boncuklar, iri payetler, floral desenler, aristokrat pötikareler ve alışılmışın dışında bağlamalar dikkat çekiyor. İlk günden itibaren farklı kumaş dokularını bir arada kullanmayı seven Exquise’in renk blokları bu sezonda bordo ve pembe kardeşliğinin yanı sıra, yeni yeşilleri, toprak tonlarını ve vazgeçilmez kırmızıları kucaklıyor.

Koleksiyonun tasarım direktörlüğünü Ebru Atılgan üstleniyor. Defilenin koreografisi Öner Evez’e ait. M.A.C. profesyonel makyaj artistlerinin hazırladığı makyaja, Makas ekibinin tasarladığı saçlar eşlik ediyor.

Defileyle ilgili paylaşımları sosyal medyada #UrbanJungle etiketi altında takip edebilirsiniz.

Exquise hakkında:

2008 yılında girişimci Dilan Güme tarafından kurulan Exquise, Ebru Atılgan’ın tasarım direktörlüğünde anı yaşamayı ve zamanın ruhunu yakalamayı başaran şehirli kadınlar için koleksiyonlar sunuyor. Exquise markasının büyük ilgi gören koleksiyonları Türkiye’de shop.exquise.com online mağazasının yanı sıra, İstanbul’da Wepublic’te, Room+Rumours’ta, Souq Kanyon’da, Emaar Square AVM Galerie Lafayette’te ve Maritsa Store’da; Türkiye genelinde 12 şehirde ve tüm dünyada ise Kuzey Avrupa ve Asya’da olmak üzere 30’dan fazla ülkede satışa sunuluyor.

 

Aktüel İntermedya / MODA

 

Bir önceki yazımız olan Niyazi Erdoğan’ın Sonbahar/Kış 2018 koleksiyon defilesi başlıklı makalemizde Aktüel Moda, Modacı Niyazi Erdoğan ve Sonbahar/Kış 2018 Modası hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN