Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “İsrail, Ülkemize ve Liderimize Saldırmak Yerine Filistin Topraklarının İşgaline Son Vermelidir

11 Aralık 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “İsrail, Ülkemize ve Liderimize Saldırmak Yerine Filistin Topraklarının İşgaline Son Vermelidir

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ifadelerine ilişkin yazılı bir açıklama yayımlayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, “Binlerce masum Filistinliyi katleden, Filistinlilerin topraklarını açık hava hapishanesine dönüştüren bir zihniyetin suçluluk duygusunu bastırmak için ortaya attığı iddia ve suçlamaları ciddiye almak mümkün değildir” dedi.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun açıklamalarını en sert biçimde kınadıklarını ifade eden Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın; uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayan, Filistin halkının yüzlerce yıllık vatan topraklarını işgal eden, Birleşmiş Milletler kararlarını sistematik biçimde ihlal eden İsrail’in öncelikle kendi yaptıklarının hesabını vermesi gerektiğini vurguladı.

“İSRAİL’İN İDDİA VE SUÇLAMALARINI CİDDİYE ALMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Açıklamasında; “Binlerce masum Filistinliyi katleden, Filistinlilerin topraklarını açık hava hapishanesine dönüştüren bir zihniyetin suçluluk duygusunu bastırmak için ortaya attığı iddia ve suçlamaları ciddiye almak mümkün değildir” diyen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, “İlk kıblemiz olan Kudüs’ü, işgal devletinin başkenti yapacaklarını sananlar, abesle iştigal etmektedirler. İsrailli yetkililer ülkemize ve liderimize saldırmak yerine Filistin topraklarının işgaline son vermelidir. Türkiye Cumhuriyeti dünyanın her yerinde olduğu gibi Filistin’de de hakkın, hukukun ve mazlumların yanında olmaya devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

Bir önceki yazımız olan Kudüs’e Sırtımızı Dönmemiz, Kendimizi İnkâr Etmemiz Demektir başlıklı makalemizde Filistin, Kudüs ve Kudüs kararı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN