Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü’de Azerbaycan millî lideri Haydar Aliyev’in kabri ile Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Azerbaycan millî lideri Haydar Aliyev’in kabri ile Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in davetine icabetle Bakü’de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmî programı kapsamında ilk olarak Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile Haydar Aliyev’in kabrinin bulunduğu Fahri Hıyabana geçti.

Haydar Aliyev’in anıt mezarına çelenk bırakan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, daha sonra Bakü Şehitler Hıyabanında Türk ve Azerbaycan şehitliklerine ziyarette bulundu.

Buradaki anıta çelenk koyarak anıt defterini imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, anıt şeref defterine şunları yazdı: “Aziz Şehitlerimiz, Bugün, ebedi istirahatgahınızda aziz hatıralarınızı rahmetle yâd ederken, can Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarının azatlığının bizlere yaşattığı gururu ve sevinci yüreklerimizin en derininde hissediyoruz. 27 Eylül 2020 sabahı başlayan Vatan Muharebesini 44 gün içinde şerefli bir zaferle taçlandıran Azerbaycan ile kardeşliğimiz, bıraktığınız mirastan güç alarak ilelebet payidar kalacaktır. Ruhunuz şad olsun.”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev de anıt şeref defterine yazdığı mesajda şunları kaydetti: “44 günlük vatan savaşında Azerbaycan halkı kardeş Türkiye’nin diplomatik, siyasi ve manevi desteğinin bir kez daha şahidi oldu. Muzaffer ordumuz tarihî zafer kazandı ve Ermenistan tarafından 30 yıldan fazladır devam eden işgale son verildi. Şehitlerimizin kanı ve canı pahasına elde edilen bu zafer Azerbaycan’ın farklı bölgelerinde uyuyan kardeş Türk şehitlerinin ruhunu şad etti. Azerbaycan halkı Türk şehitlerinin kahramanlıklarını, tarihî hizmetlerini takdir ediyor ve onların anısını her zaman yaşatıyor. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin.”

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

Ayrıca Kontrol Et

Engelliler de Beyaz Yakalı ve Kalıcı Çalışan Olmayı Hak Ediyor!..

Yaklaşık 9 milyon engelli bireyin yaşadığı Türkiye’de ‘engelli istihdamı’ denilince akla daha çok mavi yakalı …