Bella Maison’dan doktorların ve hemşirelerin evine sağlıklı dönebilmesi için anlamlı işbirliği

25 Mart 2020
Bella Maison’dan doktorların ve hemşirelerin evine sağlıklı dönebilmesi için anlamlı işbirliği

Bella Maison, zor şartlarda çalışmalarını yürüten sağlık profesyonellerine destek olmak amacıyla Lokman Hekim Sağlık Vakfı ile özel bir işbirliği başlattı. A&B İletişim‘in danışmanlığında hayata geçen proje kapsamında yoğun bakım ünitesinde görev yapan doktorlar ve hemşireler için özel hazırlanmış koruyucu tulumların teslimi başladı. İlk etapta 1000 adet koruyucu tulumun teslim edileceği projede, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Yoğun Bakım Ünitesi görevlisi doktorlar, hemşireler ile sağlık görevlilerine ve ihtiyaç duyulan diğer devlet hastanelerine gönderim yapılıyor.

Proje hakkında bilgi veren Bella Maison Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Tan, “Herkesin, üzerine düşen sorumluluğu kendiliğinden alması gereken günlerden geçiyoruz. Ülkemizin çok büyük bir bölümü evlerinde salgının yayılmasını önlemek için büyük bir mücadele verirken, kahraman sağlık çalışanlarımız aynı mücadeleyi evlerinden uzakta, canlarını tehlikeye atarak gerçekleştiriyor. Bella Maison ailesi olarak, Türkiye’de faaliyetlerimize başladığımız ilk günden beri tüm özenimizi, evleri güzelleştirmek için sarf ettik. Ama öyle bir dönemden geçiyoruz ki bu süreçte herkesin evine sağlıklı dönmesi, bugün bizim için daha önemli. Tam da bu süreçte yollarımız Lokman Hekim Sağlık Vakfı ile kesişti. ‘Sağlığımız size, ihtiyaçlarınız hepimize emanet’ diyerek hastanelerimizin ve sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için tüm Türkiye’nin parçası olmak isteyeceğine inandığımız bir sosyal dayanışma hareketi başlattık. Marka olarak, ilk aşamada Vakfın sahadaki doktorları aracılığıyla belirlenen koruyucu tulum ihtiyacını karşıladık. Süreç içerisinde farklı ihtiyaçlar doğrultusunda desteklerimizi arttırırken, Lokman Hekim Sağlık Vakfı’nın projeleri hakkında, kamuoyunda farkındalık yaratıp birlikte çalışmayı sürdüreceğiz. Bu dayanışma, evde kalanların görevde olanlara bir teşekkür borcudur” dedi.

Lokman Hekim Sağlık Vakfı Genel Müdürü Leyla Şeker de, “1986 yılında genç idealist doktorlar tarafından kurulan Vakfımız, 30 yılı aşkın bir süredir ülkemize sağlık hizmeti sunmak için çalışıyor. Bugüne kadar yüzbinlerce hastaya ücretsiz sağlık hizmeti sunduk, tıp fakültesi öğrencilerine burs verdik, vermeye de devam ediyoruz. Bu zorlu günlerde, toplum sağlığı açısından kritik görevdeki doktorlara ve hemşirelere destek olmak için bu çalışmayı başlatmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Halen sahadaki doktorlarımız aracılığıyla hastanelerin yoğun bakım üniteleriyle yakın temas halindeyiz ve bir ihtiyaç haritası hazırlıyoruz” diye bilgi verdi.

Bella Maison Hakkında

Uluslararası imalat ve ticaret alanında 20 yıldan bu yana hizmet veren Tan Grup Şirketleri çatısı altında 2016 yılında kurulan Bella Maison, ev tekstili ve dekorasyon alanında ilk mağazasını İstanbul’da açtı. Halen İstanbul, Ankara ve Bursa’da önemli noktalardaki renkli mağazalarıyla; yatak odası, mutfak ve banyo tekstil grubu ürünlerinin yanı sıra kozmetik, ev giyimi ve ev dekorasyonu kategorilerinde özgün tasarıma sahip, geniş ürün çeşidini tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Marka, toplum sağlığına katkı sağlamak amacıyla şu anda tüm faaliyetlerini yalnızca www.bellamaison.com adresinden yürütüyor.

Lokman Hekim Sağlık Vakfı Hakkında

1986 yılında Dr. Ayhan Tokgöz, Dr. Aydın Arıcı, Dr. Gülbin Gökçay, Dr. İrfan Gökçay tarafından kurulan Vakıf, ülkemizde sağlık hizmetine muhtaç kişilere, maddi kaygı duymaksızın hizmet sunmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar yüzbinlerce hastaya ücretsiz sağlık hizmeti sunan Vakıf Türkiye’de gecekondu mahallesinde hastane inşa eden ilk sivil toplum kuruluşu, 1991 yılında hastalara Mavi Kart uygulaması başlatan ilk sağlık kurumu olmak gibi ilklere imza attı. Vakıf halen100 Tıp Fakültesi öğrencisine eğitim bursu sağlarken okumaya istekli, imkanları kısıtlı ilköğretim / lise öğrencisine desteksağlamayadevam ediyor.

Aktüel İntermedya / SAĞLIK

Bir önceki yazımız olan BESA GRUP-ARMADA VE PANORA AVM KİRACILARINA DESTEK PAKETİ GELDİ başlıklı makalemizde ARMADA, AVM ve Besa Grup hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN