‘Âşık Beyin’ görüntülendi!

14 Şubat 2018
‘Âşık Beyin’ görüntülendi!

Hepimiz aşkı hissedebiliriz. Dilimiz döndüğünce tarif edebiliriz. Peki, gösterebilir miyiz? Teknoloji sayesinde bu mümkün …

Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel kısa bir film hazırladı. ” Aşık Beyin” isimli filmde aşk duygusunun beynimizi nasıl etkilediği, aşık olduğumuzda beynimizde meydana gelen değişikliklerin fMRI teknolojisi sayesinde izlenebildiğine vurgu yapılıyor.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü için hazır film kısa filmi aşkın sadece kalbi değil, beyni de etkilediği anlatılıyor.

Aşk duygusunun yaygın kanının aksine sadece kalbi değil, beyni etkileyen bir duygu olduğuna vurgu yapılan filmde, yeni teknolojiler sayesinde aşk-beyin ilişkisinin görüntülenebildiği ifade ediliyor.

“Aşık olduğumuzda beynimize neler oluyor?” sorusunun cevabına yanıtların verildiği filmde kişinin aşık olduğunda beyninde meydana gelen değişikliklerin izlenebildiği anlatılıyor. Aşk ve beyin ilişkisinin anlatıldığı film, sosyal medya kanallarında yayınlanacak.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

Bir önceki yazımız olan Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası heyecanı başladı başlıklı makalemizde BİLGİ Türkiye Şampiyonası, Cha Cha ve Foxtrot hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN