Ticimax Şikayet
Ticimax Şikayet

Ticimax Şikayet ; Ticimax iptal ve iade yapılmıyor

Türkiye’nin E-ticaret Yazılım Şirketlerinden biri olan Ticimax Mağdurları Sosyal Medya Platformlarında ve Şikayetim var Bloklarında uğradıkları maddi zararın boyutunu anlatmak için kamuoyu oluşturmaya çalışıyor.

Şikayetim Var kullanıcısı M.Salih Bey Ticimax için ”ticaret kanununda iptal ve iade konusunda da maddeler var ve bunlar alıcı satıcı arasındaki sözleşmeye bağlanıyor ki burda biz iade olmayacağını imza atarak kabul etmiş durumdayız. ” diyerek devam ediyor ;

Bir e-ticaret paketi aldık ve klasik sözleşmeyi çok da iyi okumadan imzaladık. Genelde insanlar hep iyiyi düşündüğü için bazı detayları atlayabiliyor. Aldığım ürünü iptal veya iade etmek istediğimde “mümkün değil” dediler ve zaten sözleşmede bu maddeyi de yazmışlar. Ben “sistemi kullanmadım, kaldığım süreyi hatta daha fazlasını faturalandırın bir cayma bedeli kesin, çünkü ekonomik nedenlerle ödemelerde güçlük çekeceğim” (kredi kartı) dememe rağmen maalesef yardımcı olamıyoruz diyorlar. Ben bunu mantıklı bulmuyorum deyince de biz ticaret kanununa tabiiyiz, Tüketici Hakları ile alakası yok diyorlar.

Doğru söylüyorlar belki ama burda bazı şeyleri öngörmek ya da attığımız imzanın bize zarar vermesine bile katlanmak bizi bu durumdan kurtaramıyor. “Google a veya sunucu sağlayıcılarımıza biz ödeme yapıyoruz geri alamayız” diyorlar. Bana kalırsa sözleşmeye bu maddeyi bu şekilde koymaları, ürünlerinin ne kadar arkasında durduklarını gösteriyor. Çünkü ticaret kanununda iptal ve iade konusunda da maddeler var ve bunlar alıcı satıcı arasındaki sözleşmeye bağlanıyor ki burda biz iade olmayacağını imza atarak kabul etmiş durumdayız. Zaten burada çözümlenemeyen sorun sayısına da bakınca aslında memnuniyet derecesi ortaya çıkıyor.

Ticimax Mağdurlarının şikayetlerini incelemek için TIKLAYINIZ. – https://www.sikayetvar.com/ticimax  

Kaynak : https://www.sikayetvar.com/ticimax/ticimax-iptal-ve-iade-yapilmiyor 

 

Ticimax E-Ticaret Paketleri, Ticimax İleri Seviye Bulut E-Ticaret Çözümleri, Ticimax E-İhracat Çözümleri, Ticimax Native Mobil Uygulama Çözümleri, Ticimax Depo Yönetim Sistemi, Ticimax Premium, Ticimax Entegrasyonlar, Ticimax Muhasebe – Erp Entegrasyonları, Ticimax Pazaryeri Entegrasyonları, Ticimax Xml Tedarikçi Entegrasyonları, Ticimax Santral Entegrasyonları, Ticimax Ödeme Sistemi Entegrasyonları, Ticimax Kargo Entegrasyonları,

Ayrıca Kontrol Et

Ticimax Şikayet

Ticimax Şikayet ; Ticimax’a 60 bin para harcadım, 8 aylık emeklerimiz boşa gitti

60 bin para harcadım ve 8 aylık emeklerimiz boşa gitti. Yüzlerce destek talebimize isteklerimize anlamsız cevaplar verdiler. Satıştan yazılıma müşteri hizmetlerine hepsi birbirinden kopuk bir şeyi anlatana kadar aylar geçiyor sonuç da alamıyorsun. Pandemi döneminde burunlarından kıl aldırmıyorlar ve gerçekten insanların hayalleri ve emeklerini heba ediyorlar,gözümde fala büyütmüşüm profesyonellerin adresi değilmiş. Yazık.