Ticimax Şikayet
Ticimax Şikayet

Ticimax Şikayet ; Ticimax Google Sıralama Faktörlerine uyumlu değil

Ticimax E Tcaret Paketleri ve Ticimax Yazılım Mağdur Kullanıcıları, Sosyal Medya Platformlarında ve Şikayet Bloklarında Seslerini duyurmaya ve problemlerine çözüm üretmeye çalışıyor. Çok ciddi maddi zararlar gördüğünü belirten kullanıcılar mağdur ve birçoğunun problemlerine Ticimax tarafında çözüm üretilemiyor.

Sikayetvar.com Platformu kullanıcılarından Ticimax Mağduru İrfan Bey aynı zamanda SEO uzmanı ve Ticimax’ın Google Sıralama Faktörlerine Uyumlu Olmadığını yaşadığı sıkıntıları anlatıyor ;

17 Yıldır seo ( Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgileniyorum ) Ticimax’dan bir paket aldık kullanmak için fakat sistemin yıl 2021 hiçbir şekilde Google ® Sıralama Faktörlerine uyumlu olmadığını + Front End tarafında bir çok hatanın olduğu fark ettik. Ve güncellemenin olduğunu yakında sizlere yansıyacağını dile getiriyorlar fakat 8 aydır herhangi bir gelişme yoktur.

Şayet gerçekten Page speed / Lighthouse Kurallarına uygun hareket etmek isteseler herkesi performanstan yoksul sunuculara koymazlar. Ticimax bizler performans için çalışma yapıyoruz yakında düzelecek diyorlar sunucu yanıt süresi az dediğimizde de müşteri temsilcilerine yönlendiriyorlar bu ne demek oluyor? Düzelme için bir performans yok gibi. Para ver sunucunu yükseltelim, Allah’tan full paket aldık minik paket alsak ne olacaktı.

Ticimax’in performansını aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.

https://developers.Google.com/speed/pagespeed/insights/?url=www.otoys.com.tr

İşte Size Google’nin önerileri – Yükleme sürenizde yapılacak 0,1 saniyelik iyileştirme, dönüşüm oranlarını %8 oranında yükseltebilir.

– Akıllı telefonunda alışveriş yapan kullanıcıların %77’sinin, satın alma işlemlerini hızla gerçekleştirmelerine olanak sağlayan bir mobil site veya uygulama sunan şirketlerden alışveriş yapma olasılığı daha yüksektir.

– Alışveriş deneyiminin son derece kişiselleştirilmiş olduğunu düşünen kullanıcıların sitede planladıklarından daha fazla zaman geçirme olasılığı %40 daha yüksektir.

Sonuç yıl 2021 halen bekliyoruz.

Ticimax Cevabının Akabinde İrfan Bey Şikayetlerine Devam Ediyor ;

Pagespeed Insights açıklamışsınız, Direk kullanıcılara oynuyorsunuz burada bariz bağırıyor. Markamız zarar görmesin, Bizi düşünen insanlar için verilen bir cevap kokusu aldım, cevaplarınızın samimi olmadığını size bildirmek isterim. Z kuşağı bu cevapları anlayacak kadar zeki olduğunu düşünüyorum. Diğer sitelerin tecrübesizliği beni çok alakadar etmiyor, önemli olan burada Google ve diğer arama motorları bizden ne istiyor? Onlar denize atladı diye bizde denize atlayacak değiliz.

Ayrıca sürekli güncelleme diyorsunuz 8 aydır güncelliyoruz diyorsunuz 8’ayda neler yapılır. E hadi dedik ki Gerçekten çok önem veriyorsunuz Google “sunucu yanıt süresini kısaltın” uyarısı veriyor Google Tüm siteleri aynı sunucuya koyup neden yavaşlatıyorsunuz ? Nedenini ben söyleyeyim, e-ticaret’den ziyade bir de sunucu parası alalım gelenlerden diyorsunuz amacınız Google’nin şart koştuğu işleri yapmak olsaydı şu an bunları konuşmazdık. 2 yıldır bunları AP açık şekilde bağırıyorlar.

Ben size cevaplıyım

1 : Yıl 2021 halen jpg formatı mevcut. Google Ne diyor? => peg 2000, JPEG xr ve Web-P gibi resim biçimleri genellikle png veya JPEG’den daha iyi sıkıştırma sağlar. Böylece indirme işlemleri daha hızlı tamamlanır ve veri tüketimi daha az olur.

2: herkesi aynı sunucuya Ortak sunucularda topluyorsunuz ve sitelerin açılması zorlanıyor.

3:) css’leri kendi sub domain atmışsınız, firmanın kendi domaini altına olsa daha sağlıklı değil mi ?

4:) Front tarafında düşünülmüş bir mimari yok, ekran dışı resimleri erteleme dahi yapmıyoruz.

5:) Tasarımda Sistem fontu dahi kullanamıyoruz.

6:) css (optimize). Kullanmıyorsunuz

7:) Markalar Sayfasına özel sayfanın title, açıklama kısmını güncelleyemiyoruz.

( Yıl 2021 ) ve daha fazlası. Çok daha yazabiliriz.

Ticimax Mağdurlarının şikayetlerini incelemek için TIKLAYINIZ. – https://www.sikayetvar.com/ticimax  

Kaynak : https://www.sikayetvar.com/ticimax/ticimax-lighthouse-pagespeed-konusunda-sikintili

Ticimax E-Ticaret Paketleri, Ticimax İleri Seviye Bulut E-Ticaret Çözümleri, Ticimax E-İhracat Çözümleri, Ticimax Native Mobil Uygulama Çözümleri, Ticimax Depo Yönetim Sistemi, Ticimax Premium, Ticimax Entegrasyonlar, Ticimax Muhasebe – Erp Entegrasyonları, Ticimax Pazaryeri Entegrasyonları, Ticimax Xml Tedarikçi Entegrasyonları, Ticimax Santral Entegrasyonları, Ticimax Ödeme Sistemi Entegrasyonları, Ticimax Kargo Entegrasyonları,

Ayrıca Kontrol Et

Ticimax Şikayet

Ticimax Şikayet ; Ticimax’a 60 bin para harcadım, 8 aylık emeklerimiz boşa gitti

60 bin para harcadım ve 8 aylık emeklerimiz boşa gitti. Yüzlerce destek talebimize isteklerimize anlamsız cevaplar verdiler. Satıştan yazılıma müşteri hizmetlerine hepsi birbirinden kopuk bir şeyi anlatana kadar aylar geçiyor sonuç da alamıyorsun. Pandemi döneminde burunlarından kıl aldırmıyorlar ve gerçekten insanların hayalleri ve emeklerini heba ediyorlar,gözümde fala büyütmüşüm profesyonellerin adresi değilmiş. Yazık.