A101 marketleri, Koronavirüs ile mücadelede tedbirlerini artırdı

21 Mart 2020
A101 marketleri, Koronavirüs ile mücadelede tedbirlerini artırdı

A101 marketleri, Koronavirüs (COVID19) ile mücadelede tedbirlerini artırırken müşterilerine kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor

Sürecin en başından beri Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun bildirgelerini harfiyen uygulayan A101, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını ve güvenliğini en üst seviyede tutmaya özen gösteriyor.

Türkiye’nin her köşesine yayılmış 9.000 marketi ile halkın her türlü ihtiyacını en uygun ve kesintisiz şekilde çözmek üzere tüm çalışanları ile görev başında olan A101, hem çalışanlarının hem de müşterilerinin sağlığını korumak için gerekli tüm önlemleri alıyor.

Bu hassasiyet ile Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’ndan gelen yeni bilgiler ve ilave önlemlere göre aksiyon alan ve bu kapsamda tedbirlerini arttıran A101, Sağlık Bakanlığı web sitesinde 19 Mart akşamı yayınlanan bilgilerde “ilave önlem” olarak belirtilen tıbbi maskeleri bütün mağazalarına gönderecek şekilde hazırlıklarını tamamlayıp dağıtıma başladı.

A101, kurumsal önlemlerinin yanı sıra sosyal medya hesaplarından da toplumsal ve kişisel sorumlululuk kapsamında yapılması gerekenlere dikkat çekiyor. Bu bağlamda, alışveriş arabalarının ürünleri taşıma misyonu dışında sosyal mesafeyi koruyucu etkisi olduğun bilgisini paylaşarak farkındalık yaratıyor. İki alışveriş arabası arasında bulunan ve kasada sıra beklerken önünündeki kişiyle araya konan 1,5 metrenin önemli olduğunu hatırlatıyor.

Ayrıca insan sirkülasyonunun fazla olduğu marketlerindeki ödemelerin, kredi/banka kartlarının “temassız ödeme” özelliği kullanılarak yapılmasını öneriyor. Bunun dışında A101 marketlerinden çıkarken ellerin dezenfekte edilmesini, göz,ağız ve burun ile temasından kaçınılmasını tavsiye ediyor.

A101 Hakkında:

Perakende sektörünün en yaygın zinciri olan A101, Türkiye’nin 81 ilinde, 956 ilçesinde ve 9000 market ilefaaliyet göstermektedir. Deloitte Perakendenin Küresel Güçleri 2020 Raporu’na göre Dünya’nın en hızlı büyüyen beşinci şirketi olan A101 yaklaşık 54.000 çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile perakende sektörünün öncüsü olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Türkiye’nin en büyük 20 şirketi arasında yer alan A101 zincir marketlerinde; müşterilerine düşük fiyatlarla kaliteli gıda ve tüketim malzemeleri sunmaktadır.

Aktüel İntermedya / SAĞLIK

Bir önceki yazımız olan Koronavirüs (COVİD-19) Astım Hastalarını Nasıl Etkiler? başlıklı makalemizde astım, COVID-19 ve Etkiler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN