6. ULUSLARARASI UÇURTMA FESTİVALİ’NE İSTANBULLULAR YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği İstanbul Uluslararası Uçurtma Festivali’nin ilk gününe İstanbullular yoğun ilgi gösterdi. Çocuklar ile ailelerin doldurduğu Maltepe sahilindeki festival, renkli uçurtmalara ve eğlenceli gösterilere sahne oluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen 6. İstanbul Uluslararası Uçurtma Festivali, 10 ülkeden 20’yi aşkın profesyonel uçurtmacıyı İstanbul’da buluşturuyor.

Maltepe Sahili’nde düzenlen festivalin ilk gününe İstanbullular yoğun ilgi gösterdi. Birbirinden renkli uçurtmaların gökyüzünde süzüldüğü festivalde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hediye ettiği uçurtmalara ilgi de büyüktü.

Sahne gösterilerine geniş yer verilen festivalde, jonglörden kuklaya, illüzyondan palyaçoya kadar pek çok gösteri sahneledi. Etkinlik süresince alanda yapılan animasyon gösterileri festivale renk kattı. Vatandaşlar, güzel bir İstanbul gününde ailece doyasıya eğlendi.

Festivalin 2. gününde profesyonel uçurtmacılar için yarışmalar düzenlenecek. Uçurtmacıların çeşitli kriterlerde değerlendirileceği yarışmada, en güzel uçurtma (sanatsal uçurtmalar), en iyi performans (sportif ve savaşçı uçurtmalar), en büyük uçurtma ve minyatür uçurtma kriterlerinde değerlendirmeler yapılacak.

Festivale Türkiye’nin yanı sıra Hindistan, Kolombiya, Kamboçya, Endonezya, Zambiya, Avustralya, Polonya, İtalya ve Malezya’dan gelen uçurtmacılar, uçurtma gösterileri yapacaklar. Türk uçurtmacılar için düzenlenen yarışmada ise en yükseğe çıkan uçurtma, en güzel uçurtma ve en ilginç uçurtma kriterleri değerlendirilecek.

Festivalde, İstanbul Uçurtmacılar Derneği’nin Türk Uçurtma Takımı, Türkiye’nin en büyük uçurtması olan 60 m2’lik dev Türk Bayrağı uçurtması ile gösteri yapacak. Uçurtma takımı, gökyüzünden şekerler, çikolatalar, oyuncaklar yağdıracak.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

You may also like

Popular News