16 Yahudi Yerleşimci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

8 Nisan 2018
16 Yahudi Yerleşimci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimci gruplar işgal güçleri himayesinde El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye bugün de devam etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, 16 kişiden oluşan bir Yahudi yerleşimci grubu bu sabah (8 Nisan Pazar) Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

İşgal polisinin Yahudi yerleşimcileri korumak için aldığı güvenlik önlemleriyle Mescid-i Aksa’yı adeta askeri kışlaya çevirdiği ve daha başka grupların da bugün Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesinin beklendiği kaydedildi.

İşgal polisinin Yahudi yerleşimcilere baskın boyunca eşlik ettiği ve Mescid-i Aksa’nın avlusunda çevrelerini kuşatarak kimsenin gruba yaklaşmasına izin vermediği bildirildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

Bir önceki yazımız olan Gazeteciler Gazze’de Meslektaşlarının Hedef Alınmasını Protesto Etti başlıklı makalemizde Filistinli gazeteciler, Gazze ve Siyonist işgal güçleri hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN