Takip Komitesi Büyük Dönüş Yürüyüşü Kapsamında Atılacak Adımları Belirledi ​

2 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Takip Komitesi Büyük Dönüş Yürüyüşü Kapsamında Atılacak Adımları Belirledi ​

Filistinli İslami ve Milli Gruplar Takip Komitesi ile Büyük Dönüş Yürüyüşü ve Ablukayı Kırma Yüksek Heyeti, 15 Mayıs’a denk gelen Büyük Felaket (En-Nekbe) gününe kadar atılacak adımları belirledi.

Takip Komitesi, Gazze’nin doğusundaki El-Avde Kampı’nda yapılan toplantıda, Cuma günü başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinliğinde yaşananları değerlendirdi.

Komite, Amerika’nın Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağı ve Büyük Felaket’in (En-Nekbe) anılacağı 15 Mayıs’a kadar gerçekleştirilecek etkinliklerin programını yaptı.

Filistin halkının etkinliklere ve yürüyüşlere geniş bir şekilde katılım göstermesine övgüde bulunan komite, bu durumun Filistinlilerin bulundukları her yerde büyük bir stratejik mücadele deposu teşkil ettiğini söyledi.

Komite, Filistin halkının başta kendi geleceğini belirleme ve bağımsız devletini kurma olmak üzere haklarına bağlı olduğunu bir kez daha gösterdiğini bildirdi.

Sürekli toplantı halinde olacağını ifade eden Takip Komitesi, etkinliklerin barışçıl olduğunu ve Filistin halkının acı çektiği mesajını tüm dünyaya duyurmayı hedeflediğini belirtti.

Filistin dostlarını selamlayan Takip Komitesi, uluslararası topluma da seslenerek, üzerine düşen görevi yerine getirmesini ve işgal rejiminin terörüne karşı Filistin halkını korumasını istedi.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN