Sony 4K HDR kalitesine sahip iki yeni TV serisini tüketicisiyle buluşturuyor

5 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Sony 4K HDR kalitesine sahip iki yeni TV serisini tüketicisiyle buluşturuyor

Sony, her ikisi de yeni, akıllı özellikler barındıran 4K HDR görüntü kalitesine sahip TV serilerini piyasaya süreceğini duyurdu. XF83 istisnai ölçüde gerçekçi görüntü kalitesini 4K HDR İşlemci X1™ ile, XF70 ise 4K HDR kalitesini birbirinden farklı ekran boyutlarında sunuyor.

Sony, 4K HDR görüntü kalitesine sahip iki yeni TV serisi XF83 ve XF70’i satışa sunuyor. X1 işlemcili XF83, 70 inç büyük boyutlu ekranda yüksek kaliteli görüntü arayanlara hitap ediyor. XF83 serisinde kullanılan teknolojiler, renklerin ve kontrastın daha gerçek görünmesini sağlamak, görüntüyü temizlemek ve ekran üzerindeki paraziti azaltarak görüntüleri daha fazla detay sunacak şekilde netleştirmek, düzeltmek ve çözünürlüğünü artırmak için birlikte çalışıyor.

Gelişmiş ses kontrolü ve Android TV™ ile XF83 4K HDR TV, filmlere, TV programlarına ve binlerce uygulamaya anında erişim sağlıyor ve oyun cihazı olarak da kullanılabiliyor. TV severler programları ya da filmleri Google Play Movies & TV, Netflix, Amazon Prime Video, YouTube ve diğer uygulamalar üzerinden izleyebiliyorlar. XF83 4K HDR TV, tüm kabloların güvenli ve gizli tutulmasını sağlayan dar bir alüminyum çerçeve ile çevrili.

 

XF70, 4K HDR deneyimini farklı oturma odası kurulumlarına uymak üzere dört ekran boyutu içinde (49, 55, 65) sunuyor. 4K X-Reality PRO teknolojisi sayesinde, genel görüntü kalitesini iyileştirmek üzere, her görüntünün detayını ve netliğini yükseltiyor. Dahili bir internet tarayıcısı bulunan XF70, Netflix ve YouTube uygulamalarının yanı sıra PlayStation®4 ve PlayStation®4 Pro konsollarındaki en iyi oyunlara da anında tek tıkla1erişim sağlıyor. XF83’e benzer şekilde, XF70 serisi de kabloları set üstü kutuları veya Blu-ray oynatıcılardan çıkan kabloları gözden uzakta tutmak için akıllıca tasarlandı.

Uzaktan kumanda teknik özellikleri bölge ve TV modeline göre farklılık gösterir.

Google, Android TV ve diğer ilişkili marka ve logolar, Google LLC’nin ticari markalarıdır.

Amazon, Amazon Prime Video ve tüm ilişkili logolar Amazon.com, Inc. veya iştiraklerinin ticari markalarıdır.

Sony Hakkında

Sony Corporation, son kullanıcılara ve profesyonel pazarlara ses, video, görüntüleme, oyun, iletişim ve bilgi teknolojileri ile tüketici elektroniği alanında yenilikçi ürünler sunan lider bir üreticidir. Müzik, film, oyun alanlarındaki faaliyetleri ve çevrimiçi hizmetleriyle Sony, rakipsiz olarak, dünyanın önde gelen elektronik ve eğlence şirketi konumundadır. 31 Mart 2017 sonlanma tarihli mali yılda Sony’nin konsolide yıllık satışları yaklaşık 76 milyar dolar olarak kaydedilmiştir.

 

Aktüel İntermedya / TEKNOLOJİ

 

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN