Kalite Kongresi, Prof. Dr. Daron Acemoğlu’nu Ağırlayacak!

Tüm dünyayı etkileyen değişimin ardından ortaya çıkan küresel fırsatlar, günlük hayattan çalışma süreçlerine kadar birçok alanda oluşan yeni şartlar ve bunların Türkiye’ye getirdiği jeo-ekonomik avantajlar; “Yeni Yönler Yeni Ufuklar” ana temasıyla bu yıl düzenlenecek olan 29. Kalite Kongresi’nde mercek altına alınacak.  Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından 17-18 Kasım tarihleri arasında iş, bilim, akademi, medya ve sanat dünyasından çok sayıda önemli ismin katılımıyla düzenlenecek olan kongre, pandemi kapsamında alınan önlemler çerçevesinde bu sene ilk kez online olarak gerçekleştirilecek. Kongrenin bu yılki özel oturum konuğu ise yine sürpriz bir isim olacak. Geçen yıl “kriz kahini” olarak bilinen dünyaca ünlü ekonomist Nouriel Roubini’yi ağırlayan kongreye bu sene de Massachusetts Institute of Technology Öğretim Üyesi Prof. Dr. Daron Acemoğlu konuşmacı olarak katılacak.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından bu yıl 29.’su düzenlenecek olan Kalite Kongresi, bu yıl da iş, bilim, akademi, sanat dünyasının önde gelen temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Pandemi kapsamında alınan önlemler çerçevesince bu yıl ilk kez online olarak gerçekleştirilecek olan kongre, 17-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. Kongrede; tüm dünyayı etkileyen değişimin ardından ortaya çıkan küresel fırsatlar, günlük hayattan çalışma süreçlerine kadar birçok alanda oluşan farklı paradigmaların dayattığı yeni şartlar ve bunların Türkiye’ye getirdiği jeo-ekonomik avantajlar tartışılacak.

Kongrede 80’e yakın konuşmacı yer alacak!

 “Yeni Yönler Yeni Ufuklar” temasıyla düzenlenecek olan 29. Kalite Kongresi kapsamında üç özel oturum düzenlenecek. 80’e yakın konuşmacının yer alacağı kongrede 18 paralel oturum ve uydu etkinlikler, online network organizasyonları da düzenlenecek. Kongrenin açılış konuşmaları ise KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Görgün Özdemir ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski tarafından yapılacak. Kongrenin bu yılki özel oturum konuğu ise yine sürpriz bir isim olacak. Otokoç Otomotiv sponsorluğunda düzenlenen özel oturumda Massachusetts Institute of Technology Öğretim Üyesi Prof. Dr. Daron Acemoğlu konuşmacı olarak yer alacak. İstanbul doğumlu olan, dünyaca ünlü ekonomist Prof. Dr. Acemoğlu, “Pandemi Sonrasında Dünya: Ekonomi” başlıklı oturumda, pandemi dönemi ile sonrasında Türkiye’yi etkileyecek küresel ekonomik dönüşüm ve eğilimleri içeren konulara değinecek. Özel oturumun bir diğer konuğu ise Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi CEO’su Sandra Ojiambo olacak. Sanda Ojiambo, pandemi döneminde BM yaklaşımı olarak uluslararası dayanışma ve politikalarını ele alacak.

Avrupa’nın en büyük paylaşım platformlarından olan kongrenin ilk günü; “Türkiye-AB İlişkileri”, “Brexit Süreci”, “Standartlar ve Kriz Anlarında Dayanıklılık” başlıklı oturumlarla devam edecek. Kongrede daha sonra ise “Türkiye-İngiltere İlişkileri”, “Türkiye-Afrika İlişkileri”, “Türkiye ve Sürdürülebilirlik”, “Türkiye-ABD İlişkileri”, “Çok Taraflılık ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” ve “Yeni EFQM Modeli” konuları ele alınacak.

Türkiye Mükemmellik Ödülleri de sahiplerini bulacak!

29. Kalite Kongresi’nin ikinci günü ise “Pandemi ve Kriz Zamanlarında Sorumlu Liderlik”, “Türkiye’de Yeşil Ekonominin Gelişimi” ve “Kriz Zamanlarında Bilimsel Temelli Üretim ve Verimlilik” konularının ele alınacağı oturumlarla başlayacak. “Türkiye’de Bilgi Ekonomisinin Gelişimi”, “Türkiye Enerji Sektöründe Gelişmeler”, “Pandemi Döneminde İnovasyon ve Endüstri 4.0” konularının gündem maddesi olarak ele alınacağı kongrede, “Tekno-Gelecek ve Türkiye”, “Pandemi Döneminde Türkiye Sağlık Sektörü” ve “EFQM Modelinin Uygulanması” başlıklı oturumlar da düzenlenecek. Ayrıca kongrenin ikinci gününde Türkiye’nin en prestijli ödülleri arasında yer alan “Türkiye Mükemmellik Ödülleri” de sahiplerine takdim edilecek.

Dijital sergi düzenlenecek!

Tüm bunlarla birlikte kongre boyunca “Kurumsal Mükemmellik ve Yönetim Sistemleri Sergisi” düzenlenecek. Söz konusu dijital sergi, katılımcıların ziyaretine açık olacak. Sergide katılımcılar sanal olarak stantları ziyaret edebilecek ve stant yetkilileriyle yazılı ve görüntülü görüşebilecek.

Aktüel İntermedya / EKONOMİ

Ayrıca Kontrol Et

GEFCO 2020 Mali Raporu’nu açıkladı: Olumsuz etkilenen bir ekonomide sağlam işletme performansı ve güçlü finansal yönetim

3,8 milyar avro ciro ile   2019 mali yılına göre yüzde 19,7 düşüş kaydedildi (Bir …