İşgal Tankları Gazze’de Direnişe Ait Mevzileri Bombaladı

29 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
İşgal Tankları Gazze’de Direnişe Ait Mevzileri Bombaladı

Gazze sınırında mevzilenmiş olan işgal tankları Gazze’nin doğu kesiminde direnişe ait iki noktayı vurdu.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri yerel kaynaklara dayanarak verdiği bilgide, Gazze sınırında mevzilenmiş olan işgal tanklarının Cuma namazının başladığı sıralarda Gazze’de direnişin gözetleme noktasıyla, alan güvenliğine ait bir noktayı bombaladıklarını söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal ordusuna ait diğer bazı tankların da Vadi Gazze’deki tarım arazilerine ve El-Bureyc mülteci kampı doğusunda direniş güçlerine ait bir noktaya yoğun bir şekilde ateş açtıklarını ifade etti.

Diğer taraftan saldırılarla ilgili açıklama yapan işgal ordusu sözcüsü Avichay Adrae, işgal uçaklarıyla tanklarının bugün Hamas hareketine ait iki noktayı vurduklarını duyurdu.

Adrae, saldırıların Gazze’den sınır bölgelerindeki yerleşkelere atılan roketlerin ardından yapıldığını iddia etti.

Siyonist basın yayın organları, Hamas’ın elinde esir bulunan işgalci asker Oron Shaul’un doğum günü münasebetiyle Gazze sınırına yakın noktada tören yapılırken Gazze’den roket atıldığını, saldırının ardından bölgeye gelen insanların dağıldığını iddia etti.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

Bir önceki yazımız olan 112 Yahudi Yerleşimci Bu Sabah Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi başlıklı makalemizde Filistin Başkenti Kudüs, Kudüs ve Mescid-i Aksa hakkında bilgiler verilmektedir.

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN