İşgal Rejimi 3’ü Kadın 7 Şehidin Cenazesini Teslim Edecek

16 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
İşgal Rejimi 3’ü Kadın 7 Şehidin Cenazesini Teslim Edecek

Siyonist işgal rejimi Kudüs intifadasında şehit olup cenazelerini gasp ettiği yedi şehidin cenazelerini teslim edeceğini duyurdu.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, işgal rejimi El-Halil’den Sare Tarayira, Feras El-Hudur, Halid Bahr ve Muhammed Es-Serrahin ile Tulkerem’den Ensar Herşe’nin ailelerine çocuklarının cenazelerini teslim edeceğini iletti.

Kaynaklar, işgal rejiminin Nablus’tan Rahik Biravi’nin ailesine de bilgi verdiğini belirttiler.

El-Halil şehrinde bulunan Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri de verilen bilgileri doğrulayarak, işgal rejiminin elinde bulundurduğu El-Halil’den 4 şehidin cenazesini teslim edeceğini ifade etti.

Muhabirimizin verdiği bilgiye göre, işgal rejiminin teslim edeceği şehitler şunlardır:

El-Halil’in kuzeyinde yer alan Beyt Ummer beldesinden ve 20 Ekim 2016 tarihinde şehit olan Halid Bahr.

El-Halil’in kuzeyinki Beyt Evla beldesinden ve 15 Eylül 2016’de ağır yaralandıktan sonra tutuklanan ve ardından hastanede şehit olan Ahmed Abdulfettah Es-Serrahin.

El-Halil’de İbrahim Halil Camii kapılarından birinde hamile olduğu halde 1 Temmuz 2016 tarihinde yargısız infazla şehit edilen Sare Tarayira.

Gelin adayıyla birlikte Kiryat Arba yakınlarındaki çevre yolunda giderken işgal güçlerinin ateşine maruz kalıp şehit olan Feras El-Hudur. Saldırıda Feras şehit olurken, araçta bulunan sözlüsü Rağed yaralı olarak tutuklandı. Daha sonra engelli bir şekilde serbest bırakıldı.

Aktüel İntermedya / DÜNYA

Bir önceki yazımız olan Düşen Egyptair Uçağında Patlayıcı Şüphesi başlıklı makalemizde Aktüel, Aktüel Haber ve Aktüel İntermedya hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN