Hamas Heyeti Kahire’deki Temaslarını Tamamlayarak Gazze’ye Döndü

28 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Hamas Heyeti Kahire’deki Temaslarını Tamamlayarak Gazze’ye Döndü

İsmail Heniyye başkanlığındaki İslami Direniş Hareketi (Hamas) heyeti Mısır’ın başkenti Kahire’deki temaslarını tamamlayarak Gazze’ye döndü.

Hamas heyetinin yaklaşık üç hafta süren uzun ziyaretinin ardından bugün (28 Şubat Çarşamba) ikindi saatlerinde Rafah Kapısı’ndan Gazze Şeridi’ne giriş yaptığı belirtildi.

Hamas hareketi konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Heniyye başkanlığındaki heyetin Mısır’a gerçekleştirdiği başarılı ziyaretin ardından Gazze’ye döndüğünü açıkladı.

Bildiride, hareketin Filistin dışında yaşayan bazı liderlerinin de katıldığı heyetin Kahire’de Mısırlı yetkililerle Filistin davasıyla ilgili gelişmeleri ve Gazze Şeridi’ndeki insani krizi ele aldığı belirtildi.

Bildiride ayrıca heyetin Kahire’de uzlaşı dosyasını ve ikili ilişkileri görüştüğü, hareket liderlerinin de kendi aralarında bir dizi toplantı yaptıkları ifade edildi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki heyet Mısırlı yetkililerle görüşmelerde bulunmak üzere 9 Şubat’ta Kahire’ye gitmişti.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

Bir önceki yazımız olan Doğu Guta’da sivillerin bombalanmasına son verilmeli başlıklı makalemizde Doğu Guta, Rusya ve Şam hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN