Fransa İstihbarat Servisi Abdulvahap Doğu’yu neden yakın takibe aldı

Almanya’da Türkiye’ye kesin dönüş yapan 1970’lerin Efsane Ülkücülerinden Abdulvahap Doğu’yu Ayasofya ziyaretinde karşıladık. Merak etmiştik neden kesin dönüş yapmıştı ? Bunun sebepleri ve daha da önemlisi Fransa’da yaşanan olaylar ve perde arkasıydı. Çayımızı yudumlarken başladık sormaya.

Sayın Abdulvahap Doğu, Fransa İstihbarat Servisi sizi neden yakın takibe aldı ?

DOĞU : 25 senedir Avrupa’dayım ASALA Olaylarından sonra Fransa ile hiçbir şekilde bir temasımız olmadı. Ancak 2013 yılında olduğu gibi her yıl 24 Nisan’da Ermeniler Fransa’da TÜRKLER ERMENİ SOYKIRIMI YAPTI diyerek Türkiye’ye karşı yürüyüş yaparlar. 2013 yılında’da ki yürüyüşlerinde ise Türk Bayrağını yakıp yere attılar Fransız Polisi gözleri önünde gerçekleşen bu olaya müdahale etmedi. Bizler de bir kaç Ülkücü arkadaşlarımızla bunun bir daha yaşanmaması için veya yaşanırsa müdahale etmek için 2014 yılında 5 Ülkücü arkadaş Almanya’dan Fransa’ya yine aynı tarihte daha önceden hazırlamış olduğumuz ”ERMENİ SOYKIRIMI YALANI’ başlıklı Fransızca broşürleri dağıtırken polis müdahale ederek elimizden bayrakları ve Bildirileri aldı.

Yaklaşık 1500 Ermeni Türkiye aleyhinde Yürüyüş ve sloganlar atarken bizler onları yakın takibe aldık. Ermeniler’den biri Koynundan çıkardığı Türk bayrağını yakmaya girişirken 3 arkadaş aralarına daldık. Tekme ve yumruklarla darbeler almamıza rağmen bayrağı kaptık ve yakmalarını engellediğimizin akabinde Fransız Polisi müdahale ederek bizleri kalabalık içerisinden çıkardı. Benim ağzım burnum kanamıştı Fransız Polisinin hastane teklifini reddettim. Polis arabasına götürdüklerinde 2 iki arkadaşımızı tespit edememişlerdi. 2 saate yakın Pasaportlarımıza el konuldu ve hakkımızda Ulasal ve çeşitli istihbaratlara görüşerek bilgi topladıklarını tahmin ediyoruz. Akabinde Arabamıza götürerek Paris’i terk etmemiz söylenerek Fransız Polisi takibi altında Paris’in terk ettik ve Paristen çıktıktan tahmini 10 km sonra Pasaportlarımız bizlere teslim edildi.

Sizin sorunuza gelince Ermeni Yalanları ve Ermeni Yürüyüşlerine gösterdiğimiz tepki sebebi ile Fransız İstihbaratının takibine düştüğümüzü düşünüyorum.

ABDULVAHAP DOĞU – Fransa’da Ermeni Soykırımı Yalanı Bildirisi dağıtırken – 24 Nisan 2014

Türkiye’ye kesin dönüş yaptığınızı duyduk ve bu sebeple sizi ziyaret etmek istediğimizi belirttik. Türkiye’ye kesin döüş sebebiniz nedir ?

DOĞU : Genel olarak emekli olmam sebebi ile geri kalan ömrümü Vatanımda tamamlamak için geldim. Tabi ki bunun başka etken sebepleri de var. Son 1 yıldır Almanya ve Fransa’da Ülkücüler sürekli şekilde kontrol altına alınmak isteniyor. Yaklaşık 6 ay önce Fransa, Ülkü Ocakları faaliyetlerini yasakladı ve akabinde Almanya’da Ülkü Ocaklarının Faaliyetlerinin yasaklanması için Meclis de soru önergesi verdi ve Almanya İçişleri Bakanlığına gönderildi. Hali hazırda bir yasak gelmedi.

Genelde bizim gibiler geçmişte ASALA olaylarına adımız karıştığı için Avrupa istihbaratlarının bizlere bakış açısı her zaman olumsuzdur. Bu açıdan bizler Avrupa’daki Ülkü Ocaklarına üye kaydı yaptıramadığımız gibi pekde uğruyamıyorduk. Bizim isimlerimiz ve geçmişimiz sebebi ile bir zarar gelsin istemiyoruz. Buna rağmen Alman Polisi tarafından defalarca çevirme adı altında, silah var sahte ihbarları ile taciz edildik. Evlerimiz, işyerlerimiz, arabamız sayısız aramadan geçti. Bir sonuca varamadılar ve İstihbaratlar Resmen ” Almanya’da PKK ve FETÖ cinayetleri yaşanırsa, bunun sorumlusu siz bileceğiz ve ilk önce sorgulara sizlerden başlıyacağız” dendi.
Benim görüşüm Avrupa’da bir Ülkücü Korkusu var. Ülkücüleri bu korku sebebi ile baskı ve kontrol altına almaya çalışıyorlar. Alman Polisi de biliyorki ALmanya başta olmak üzere Ülkü Ocaklarının herhangi bir zararlı faliyetleri olmadığı giibi. Yaşadıkları Ülkelerinin kanunlarına riayet eden ve derneklerinde kültürel faliyetlerinin harici bu güne kadar suç teşkil edecek bir olay olmamıştır. Buna rağmen Ülkücüler Avrupa’nın korkulu rüyasıdır.

KONU İLE İLGİLİ İSVİÇRE BASININDA ÇIKAN HABER TERCÜMESİ VE GAZETE KÜPÜRÜ

İSVİÇRE’DEKİ HABERİN TERCÜMESİ

İSVİÇRE GİRİŞ YASAĞINA RAĞMEN ABDULVAHAP DOĞU ( Ülkücü ) CENEVRE BİRLEŞMİŞ MİLLETLER BİNASI ÖNÜNDE RABİYA KADİR İLE GÖRÜNTÜLENDİ

16 Eylül 2016 Doğu Türkistan Dünya Uygur Komitesi Başkanı Rabia Kadir ve Tibetliler Çin’i protesto etmek için Cenevre Birleşmiş Milletler binası önünde toplandılar. Dikkat çeken konu Fransa İstihbarat Servisi DGSİ’nin 2014 iç istihbarat raporunda ”Avrupa’da en tehlikeli Türk Ülkücüsü” olarak Abdulvahap Doğu‘nun izlendiğini CNCTR (Fransa Ulusal Teknik İstihbarat Kontrol Komisyonu) Abdulvahap Doğu’nun takibe alınanlar listesinde olduğunu doğruladı. 1990’dan beri İsviçre’ye giriş yasağı olan Abdulvahap Doğu’nun elini kolunu sallayarak kritik bir isimle miting düzenlemesi ve mitingde yaptığı el işaretlerinin (İsviçre’de Bozkurt ve Tekbir işaretleri yapmak yasak) manidar olarak dikkatleri çekti. Çok ilginçtir ki Abdulvahap Doğu’nun İspanya’da Oteller zinciri bulunan İtalya Mafyası mensuplarından TİNA ROSSİ ile cezaevi arkadaşı olduğu bilinen Abdulvahap Doğu’nun Siyaset + MAFYA ilişkilerimi ? Sorusu kafaları karıştırdı. Abdulvahap Doğu’nun İspanya plakalı ROSSİ’nin üzerine kayıtlı araçla gelmesi daha çok dikkatleri çekti.

Ayrıca Kontrol Et

Çin, Türkleri Doğu Türkistan’da ortadan silmeyi amaçlamaktadır

Hacı Bayramı Veli Üniversitesi Asya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Varis Çakan, …