FETÖ ihanet çetesinin mensupları, dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar soluğumuz enselerindedir

1 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
FETÖ ihanet çetesinin mensupları, dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar soluğumuz enselerindedir

AK Parti Hatay İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ, faaliyet gösterdiği ülkelerin tamamında Türkiye’nin aleyhinde ne varsa hepsinin içinde, hatta önünde yer alıyor.

Bölücü teröristleri nasıl gizlendikleri yerlerde bulup imha ediyorsak FETÖ’cüleri de birer birer paketleyip ülkemize getiriyoruz. Kosova’daki son operasyon, ne ilktir ne de son olacaktır. Bu tarz başarılı operasyonların devamı gelecektir. FETÖ ihanet çetesinin mensupları, dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar, soluğumuz enselerindedir” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Hatay 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Antakya Atatürk Stadyumunda gerçekleştirilen kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

15 YILDA HATAY’A 24 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPILDI”

Cumhuriyetin kuruluşu sonrasında kendi iradesiyle Türkiye’ye katılan Hatay’ın, milletin gönlünde ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen 15 yılda Türkiye’yi büyütüp güçlendirirken hiçbir ilin ihmal edilmediğini, bu dönemde Hatay’a 24 milyar liralık yatırım yapıldığını kaydetti.

Eğitimde, 7 bin 215 derslik inşa edildiğini, ilk ve orta öğretim öğrencilerinin eğitimine teşvik için ailelere 147 milyon lira destek sağlandığını, inşa edilen yurtlarla yükseköğrenim yurtlarının yatak kapasitesine 5 bin ilave yapıldığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’da inşa edilen 25 bin kişilik stadyumun yıl sonuna kadar tamamlanacağı müjdesini verdi.

Sağlık alanında 13’ü hastane olmak üzere 42 sağlık tesisini şehre kazandırıldığını, 600 yataklı İskenderun, 250’şer yataklı yataklı Dörtyol, Samandağ, Hassa ve Arsuz devlet hastaneleri ile ilgili çalışmaların sürdüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine bu dönemde 8 bin konut inşa edildiğini, 336 kilometre bölünmüş yol yapıldığını hatırlattı.

Amanos Tünelini de barındıran Dörtyol-Hassa yol çalışmasının devam ettiğine, İskenderun-Hatay-Cilvegözü otoyolunun inşasının yakında başlanacağına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay Havalimanına 4 milyon yolcu kapasiteli terminal binasının eklenmesiyle şehrin ticaret ve turizm potansiyelinin önünün açıldığını aktardı.

Konuşmasında, Kilis ile Hatay’ın Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Yayladağı ve Altınözü ilçelerindeki vatandaşların ve iş verenlerin geçen Aralık ayından önümüzdeki Hazirana ayına kadar olan ve olacak SSK borçlarının ertelendiğini de açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde bu yatırımları daha da artırarak Hatay’ı 2023 Türkiye’sinin parlayan bir yıldızı hâline getireceklerini ifade etti.

“HATAY GAZİ BİR ŞEHİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hatay, gazi bir şehirdir. Tarihten gelen gazilik vasfınızı, Suriye’deki son hadiseler sırasında bir kez daha hak ettiniz, bir kez daha taçlandırdınız. Hatay’ın ilçeleri, mahalleleri aylar boyunca Afrin’i işgal eden terör örgütü mensuplarının saldırılarına maruz kaldı. Suriye’den sızan teröristler, Hatay’da ve buradan geçerek diğer şehirlerimizde eylemler gerçekleştirdi. Aynı durum Kilis için, Gaziantep için, Şanlıurfa için de geçerlidir. Baktık ki bunların duracağı yok, güya bu bölgelerin güvenliğini sağlamakla yükümlü olanların da bir şey yaptığı, yapacağı yok; biz de kolları sıvadık, sahaya indik” dedi.

“TÜRK MİLLETİNİ TERÖR BELASINDAN MUHAKKAK KURTARACAĞIZ”

Afrin’den Türkiye’ye yönelik tehditlerin artık tahammül edilemez boyuta ulaşması sonucunda, Zeytin Dalı Harekâtının başladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yok 10 bin eğitimli terörist varmış, yok açılması mümkün olmayan tahkimatlar yapılmış, yok Afrin’e girmenin bedeli çok ağır olurmuş. Bu tezviratların hiçbirine kulak asmadık. Niye? Onların tahkimatları varsa, bizim de imanımız vardı” ifadelerini kullandı.

Harekât kapsamında etkisiz hâle getirilen terörist sayısının 3 bin 844 olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Tel Rıfat ve diğer bölgeler teröristlerden temizleniyor. Aylardır Hatay’ın ilçelerini, mahallelerini tehdit eden teröristlerden kuyruğunu kıstırıp kaçabilenler kaçtı. Kaçamayanlar da yok olup gidiyor” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları söyledi: “Dağ başlarında yol yapmak için, maden çıkarmak için, alnının teriyle ekmeğini kazanmak için çalışan işçilere musallat olup onları taciz etmek, kanlarını dökmek artık eskisi gibi kolay olmayacak. Hele hele güvenlik güçlerimize saldırmaya tevessül edenlerin en küçük bir şansları yoktur. Onların hepsini de saklandıkları inlerinde bulup tepelerine bineceğiz. Türkiye’yi ve Türk milletini terör belasından muhakkak kurtaracağız. Bölgedeki kardeşlerimizin çoluğuna çocuğuna, evine barkına musallat olan bu katiller sürüsünü artık tarihin çöp sepetine atacağız. Bu hedefe ulaşmak için ister sınırlar içinde, ister sınırlarımız dışında olsun hiç fark etmez, tespit ettiğimiz her teröristi etkisiz hâle getirerek yolumuza inşallah devam edeceğiz.”

“CUMHUR İTTİFAKIYLA ÜLKEMİZ YENİ BİR DÖNEMİN İÇİNE GİRİYOR”

Sırtlarını dayadıkları güçlere güvenenlerin, çok yakında acı gerçeklerle tanışacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu kiralık katiller çetesinin sonu da tıpkı bir asır önce bölgede yine sırtlarını birtakım güçlere dayayıp nice kanlar döküp, nice canlar yakanlardan farklı olmayacaktır” diye ekledi.

Türkiye’nin, 81 milyon vatandaşı ile birlikte ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ ilkesine sıkı sıkıya sarılmış bir ülke olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhur ittifakıyla birlikte de inşallah ülkemiz yeni bir dönemin içine giriyor. Bu ittifakımız ayrı bir güç katacak. Zira inananlar ancak kardeştir. Bu kardeşliğimizi de bu cumhur ittifakıyla tüm Türkiye’de ispatlamış olacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Bazı Batılı ülkelerin yöneticilerinin açıklamalarına işaret ederek Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesinin âdeta küresel bir boyut kazandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “PKK’nın ve bu yılanın yavrularından biri olan PYD’nin faaliyet sahasına baktığımızda her yerde ideolojik saplantısı olan kesimlerle irtibatları olduğunu görüyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN