Emine Erdoğan, Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ödül törenine katıldı

21 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Emine Erdoğan, Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ödül törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi’nin gala yemeği ve ödül törenine katıldı.

Yurtdışından çok sayıda bilim insanının iştirakiyle gerçekleştirilen kongre, Emine Erdoğan’ın Onursal Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütüldü. Kongrenin açışına katılarak bir konuşma yapan Emine Erdoğan, 21 Nisan 2018 akşamı gerçekleştirilen Gala Yemeği ve Ödül Töreni’ne iştirak etti.

Çok sayıda davetlinin katıldığı programda, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanına hizmeti geçen bilim insanlarına ödülleri takdim edildi. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Medya Ödülü Doç.Dr. Halit Yerebakan’a, Süheyl Ünver Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Genç Araştırmacı Ödülü Dr. Muhammed İkbal Alp’e, Sabuncuoğlu Şerefeddin Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Bilim Ödülü Prof. Dr. Erdem Yeşilada’ya ve İbn Sina Yaşam Boyu Başarı Ödülü Prof. Dr. Fuat Sezgin’e verildi.

Ödül töreninde Sağlık Bakanı Dr. Ahmed Demircan da bir konuşma yaptı. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus’un kongreye dair video mesajı davetlilerle paylaşıldı.

Kongre sonuç bildirgesi Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlandı.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

 

Bir önceki yazımız olan Büyüme, kalkınma hedeflerinde çevreye duyarlı, sürdürülebilir bir kalkınmayı öngörüyoruz başlıklı makalemizde Ak Parti, İzmir ve Menderes ilçesi hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN