DOĞU TÜRKİSTANLI ZEYNEP SALİH’E MÜBAREK RAMAZAN’DA GÖZALTINA ALINDI

Mübarek Ramazan ayının ilk günü sahur vaktinde Doğu Türkistanlı Zeynep Salih gözaltına alındı ve yaklaşık 1 haftadır gözaltında tutuluyor! Doğu Türkistanlı Zeynep Salih mübarek Ramazan ayının birinci günü sahur vaktinde gözaltına alındı. Kocası vefat etmiş olan Zeynep Salih, 76 yaşında annesi, 3 kızı ve 1 oğlu ile birlikte İstanbul Kayaşehir’de oturuyordu.

Zeynep Salih, 13.04.2021 tarihinde Ramazan ayının birinci günü sahur vaktinde gözaltına alındıktan sonra önce Kumkapı’ya akabinde Fındıkzade Fatih Ali Rıza Güzel Yerleşkesine gönderilmiş. Hâlen burada idari gözetim altında tutuluyor.

5, 11,13 ve 15 yaşlarındaki çocuklar ile 76 yaşındaki annesinin bakımı Zeynep Salih tarafından yapılmaktayken Geri Gönderme Merkezi’ndeki bu gözaltının uzaması mağduriyetin daha da artmasına, yaşlı annesi ve çok küçük yaşta olan çocukları açısından katlanılamaz bir hâl alacaktır.

Bir yandan “hiçbir Doğu Türkistanlı kardeşimiz Çin’e teslim edilmedi, edilmeyecek” söylemleri varken, 4 yetimi ve 76 yaşında annesine bakmakla yükümlü olan bir Doğu Türkistanlı bayanı Çin’e iade etmek için idari gözetime almak ne anlama geliyor? Üstelik mübarek Ramazan ayında ve sahur vaktinde!

Duyarlı çevrelerin ve avukatların iadenin durdurulması için yapılan girişimlerinden de 5 gündür sonuç alınamamış olması da Çin’e iade gibi kötü bir durumun gündemde olduğu hususunu akıllara getiriyor.

Köklü Değişim Medya olarak Zeynep Salih bacımıza uygulanan bu zulmün sonlandırılmasını ve ailesinin mağduriyetinin bir an evvel giderilmesini talep ediyoruz!

Ayrıca Kontrol Et

Özbekistan’da, Çin yaptırımları: Başörtüsünden sonra uzun etek yasaklandı

Müslümanlara yönelik ağır baskıların sürdüğü Özbekistan’da yeni bir skandala imza atıldı. Daha önce başörtüsü yasağıyla …