Cumhurbaşkanı Ceenbekov’un ziyareti, FETÖ’nün iki ülke ilişkilerini zehirleme çabalarına en güzel cevaptır

9 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Cumhurbaşkanı Ceenbekov’un ziyareti, FETÖ’nün iki ülke ilişkilerini zehirleme çabalarına en güzel cevaptır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov ile birlikte düzenledikleri ortak basın toplantısında, “FETÖ’cüler ve sirayet ettikleri kişiler, Türkiye ile Kırgızistan arasına fitne tohumları ekmek için her türlü alçaklığı, her türlü kalleşliği sergilediler. Cumhurbaşkanı Ceenbekov’un bugünkü ziyaretini, FETÖ’nün bu çabalarına verilmiş en güzel cevap olarak görüyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooranbay Ceenbekov ile birlikte gerçekleştirdikleri baş başa ve heyetler arası görüşme ile iki ülke arasındaki anlaşmaların imza töreninin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

“FETÖ, TÜRKİYE İLE KIRGIZİSTAN ARASINA FİTNE TOHUMLARI EKMEK İÇİN HER TÜRLÜ KALLEŞLİĞİ YAPTI”

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov’u, cumhurbaşkanlığı seçimindeki başarısından dolayı tebrik eden ve görevi üstlenmesini müteakip ilk yurtdışı ziyaretlerinden birini Türkiye’ye yapmasından dolayı teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kırgızistan bizim için özel, ayrıcalıklı bir konuma sahiptir. Bu anlayışla 1991 yılında Kırgızistan’ın bağımsızlığını tanıyan ilk ülke olduk. 2011 senesinde Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi ihdas ederek ilişkilerimizi stratejik ortaklık seviyesine yükselttik” dedi.

İki ülke arasındaki yakın iş birliğinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası çeşitli sınamalara maruz kaldığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ, nüfuzu altındaki bazı şahıslar üzerinden bu işbirliğimizi zehirlemeye, dinamitlemeye ve rayından çıkarmaya çalıştı. FETÖ’cüler ve sirayet ettikleri kişiler, Türkiye ile Kırgızistan arasına fitne tohumları ekmek için her türlü alçaklığı, her türlü kalleşliği sergilediler. Cumhurbaşkanı Ceenbekov’un bugünkü ziyaretini, FETÖ’nün bu çabalarına verilmiş en güzel cevap olarak görüyorum” dedi.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN