Coğrafyamızın kaderini emperyalistlerin hırslarına terk etmeyeceğiz

1 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Coğrafyamızın kaderini emperyalistlerin hırslarına terk etmeyeceğiz

AK Parti Adana İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Coğrafyamızın kaderini emperyalistlerin hırslarına, ihtiraslarına terk etmeyeceğiz.

Türkiye kendisi, hiçbir kiralık katil güruhuna teslim olmadığı gibi, çevresindeki dostlarının, akrabalarının da böyle bir tezgâhın cenderesinde boğulmasına asla rıza göstermeyecektir. Onun için de bölgemizdeki son terörist de imha edilene kadar durmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Adana 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrede partililere hitaben bir konuşma yaptı.

“AFRİN’DE GÜVENLİ HÂLE GETİRDİĞİMİZ YERLERE SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİN DÖNÜŞÜ BAŞLADI”

“Adana’nın hemen yanı başında önemli bir harekât yürütüyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Suriye’den ülkemize yönelik saldırıları durdurmak amacıyla, Afrin bölgesine yönelik Zeytin Dalı Harekâtını başarıyla sürdürüyoruz. Operasyonun 58. gününde yani Çanakkale Zaferimizin yıl dönümüne denk gelen 18 Mart’ta, Afrin şehir merkezi ele geçirildi. Şimdi Tel Rifat ve diğer bölgelere yönelik olarak harekât devam ediyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Afrin bölgesinde güvenli hâle getirdiğimiz yerlere Suriyeli kardeşlerimizin dönüşü başladı. Daha önce, Fırat Kalkanı Harekâtıyla DEAŞ’lı ve YPG’li teröristlerden temizlediğimiz Cerablus-El Bab bölgesine Suriyeli kardeşimiz geri dönerek yerleşmişti. Diğer bölgeleri de bu şekilde özgürlüğüne kavuşturdukça Suriyeli kardeşlerimizin yurtlarına dönüşleri kademe kademe devam edecektir” şeklinde konuştu.

“BAYRAĞIMIZ GEREKTİĞİNDE SAVAŞIN ŞAHİNİDİR”

“Bizim bayrağımız, barışın güvercinidir, ama gerektiğinde savaşın da şahinidir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu bayrağın dalgalandığı her yerde eman vardır, güven vardır, emniyet, huzur vardır” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında, “Türkiye, terör örgütlerini tepeledikçe, Suriye’de oynanan oyunu bozdukça, çatlak sesler de artmaya başladı. Amerika’nın Suriye politikasındaki, kısmı de olsa bazı müspet değişiklikleri takdirle takip ediyoruz. Coğrafyamızın tüm terör örgütlerinden arındırılması konusunda, bölge devletleriyle olduğu gibi Amerika’yla da yakından çalışmaktan memnuniyet duyarız” ifadelerini kullandı.

“BİZİM SÖMÜRGECİLİK AYIBIMIZ YOK”

“Dünyanın dört bir yanından gelip, hiçbir değere saygı duymadan, en acımasız, en zalim şekilde coğrafyamızı çiğneyenlere ses çıkarmayanların, Türkiye’den şikâyet etmeye hakları kesinlikle yoktur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim sömürgecilik ayıbımız yoktur. Bizim işgalcilik ayıbımız yoktur. Bizim terör örgütleriyle birlikte yürüme, onlarla yoldaşlık yapma gibi ayıbımız da yoktur. Bizim alnımız ak, her zaman başımız diktir. Biz gittiğimiz yere sadece huzur götürürüz, medeniyet götürürüz, sevgi götürürüz” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Coğrafyamızın kaderini emperyalistlerin hırslarına, ihtiraslarına terk etmeyeceğiz. Türkiye kendisi, hiçbir kiralık katil güruhuna teslim olmadığı gibi, çevresindeki dostlarının, akrabalarının da böyle bir tezgâhın cenderesinde boğulmasına asla rıza göstermeyecektir. Onun için de bölgemizdeki son terörist de imha edilene kadar durmayacağız.”

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN