Bulgaristan’la aramızdaki dostluk ve müttefiklik ilişkisi temelinde, Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin yanında olmayı sürdüreceğiz

Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Kurultayı’na video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bulgaristan demokrasisi içinde kendine önemli bir yer edinen Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin inşallah yeni dönemde daha kuşatıcı ve kucaklayıcı bir anlayışla yoluna devam edeceğine inanıyorum. Türkiye olarak bizler de Bulgaristan’la aramızdaki iyi komşuluk, dostluk ve müttefiklik ilişkisi temelinde sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Kurultayı’na video mesaj göndererek, katılımcılara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurultaya yapılan nazik davet için teşekkür ederek, davete icabet edemese de kalbinin katılımcılarla beraber olduğunun bilinmesini istedi.

Kurultayın başarılı geçmesini, Bulgaristan’da yaşayan soydaşlar için hayırlara vesile olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurultay sonucunda, delegelerin iradesiyle görev alacak başta genel başkan olmak üzere tüm partililere muvaffakiyetler temenni etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl tüm dünya ile beraber Türkiye’yi de etkileyen salgın sebebiyle birçok etkinliği çevrim içi yapmak zorunda kaldıklarına işaret ederek, “Bulgaristan’ın da değerli dostum Başbakan Borisov’un liderliğinde, koronavirüsle mücadelesini kararlı bir şekilde sürdürdüğünü görüyoruz. Türkiye olarak biz de bu süreçte ‘dost kara günde belli olur’ anlayışıyla elimizden gelen desteği dost ve kardeş halkların istifadesine sunuyoruz” dedi.

“HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ, KUCAKLAYICI BİR ANLAYIŞLA YOLUNA DEVAM EDECEKTİR”

Salgının en kritik döneminde Türkiye olarak tıbbi yardım ve destek ile Bulgaristan’ın yanında olduklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu vesileyle koronavirüs salgınında yakınlarını kaybeden soydaşlara ve Bulgar komşulara taziyelerini sundu.

Yaşanan salgının dayanışma ve paylaşmanın önemini tekrar hatırlattığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Siyasi mücadeleden hak ve özgürlüklerin genişletilmesiyle ilgili çabalara kadar her alanda başarının anahtarı birlik ve beraberliktir. Bulgaristan demokrasisi içinde kendine önemli bir yer edinen Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin inşallah yeni dönemde daha kuşatıcı ve kucaklayıcı bir anlayışla yoluna devam edeceğine inanıyorum. Türkiye olarak bizler de Bulgaristan’la aramızdaki iyi komşuluk, dostluk ve müttefiklik ilişkisi temelinde sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz. Bu düşüncelerle sözlerime son verirken nazik davetiniz için tekrar teşekkür ediyor, kurultayınızın başarılı geçmesini diliyorum. Sizlerin şahsında Bulgaristan’da yaşayan tüm soydaşlarımıza ve bütün Bulgaristan’a sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

Ayrıca Kontrol Et

Engelliler de Beyaz Yakalı ve Kalıcı Çalışan Olmayı Hak Ediyor!..

Yaklaşık 9 milyon engelli bireyin yaşadığı Türkiye’de ‘engelli istihdamı’ denilince akla daha çok mavi yakalı …